ETAP I - określenie potrzeb i określenie warunków umowy

Początkowo podczas kontaktu drogą mailową lub niezobowiązującego spotkania poznajemy oczekiwania i pomysły na przestrzeń klienta. Ustalamy zakres prac projektowych i określamy terminy wykonania projektu. Wspólnie ze zleceniodawcą określamy  styl i charakter wnętrza oraz zarysowujemy ogólną kształt projektu.

Po uzyskaniu takich informacji przygotowujemy profesjonalną ofertę projektową oraz ostateczną wycenę. Materiały te przesyłamy do klienta jeśli warunki zostają przez niego zaakceptowane, podpisujemy umowę.

Projekt jest rozliczany na podstawie wystawionego rachunków do umowy. Na koniec tego etapu należy uiścić zaliczkę na poczet projektu w wysokości ok. 25-30% całej kwoty.

ETAP II - inspiracje i układ funkcjonalny

Pozyskujemy od klienta dokumentację wraz z rysunkami technicznymi projektowanego wnętrza. Jeśli zleceniodawca nie posiada takich materiałów wykonujemy szczegółowy pomiary wnętrza oraz dokumentacje fotograficzną.

Przygotowujemy materiały poglądowe, czyli kilka innych projektów w podobnym stylu jako inspiracje aby ustalić styl i charakter wnętrz,. Omawiamy te inspiracje z klientem aby zebrać jak najwięcej informacji I dopasować projekt do potrzeb inwestora. Przygotowujemy układ funkcjonalny w postaci rzutu poziomego i wyszukujemy materiały i sprzęty. Wspólnie przeprowadzamy analizę wnętrza z uwzględnieniem jego słabych i mocnych punktów.

Na koniec tego procesu powstaje projekt koncepcyjny w postaci rzutów poziomych składający się z propozycji rozmieszczenia funkcji i propozycje umeblowania.

ETAP III - kolorystyka i wizualizacje

W dalszej kolejności po zatwierdzeniu układu funkcjonalnego przez klienta przygotowujemy przykładową kolorystykę oraz wykaz mebli i sprzętów, która jest opracowywana aż do 100% satysfakcji inwestora.

W następnej kolejności wykonujemy fotorealistyczne wizualizacje, na których dopracowujemy koncepcję kolorystyczną.

Meble, sprzęty, dodatki oraz elementy wykończeniowe przekazywane są klientowi w formie tabeli z wyszczególnieniem ilości produktów, ich ceny oraz producenta co pozwala określić ogólny koszt wyposażenia I ułatwia dokonanie zakupów.

Na tym etapie kończy się projekt koncepcyjny.

ETAP IV - projekt wykonawczy

Projekt wykonawczy zawiera zwymiarowane rysunki techniczne:

 • rzuty poziome (ściany, wymiary, wyburzenia, przesunięcia, nowe elementy, skala 1:50)
 • przekroje lub kłady ścian poszczególnych pomieszczeń z uwzględnieniem kolorystyki, materiałów wykończeniowych oraz wyposażenia (1:50 lub 1:20)
 • projekt posadzek (1:50)
 • projekt sufitów podwieszanych (1:50)
 • projekt garderoby lub zabudowy szaf (1:20, 1:5, 1:2 lub 1:1)
 • projekt mebli na indywidualne zamówienie (1:20, 1:5, 1:2 lub 1:1)
 • projekt detali architektonicznych (1:20, 1:5, 1:2 lub 1:1)
 • projekt elektryki (1:50)
 • projekt instalacji (1:50)
 • szczegółowy projekt łazienki (1:20)
 • projekt zabudowy kuchennej (1:20)
 • aneks techniczny (zawierający zestawienie kolorystyki, tzn. oznaczenia kolorów farb (numery wg producentów lub uniwersalnego wzornika barw NCS, RAL) oraz nazwy i ilości materiałów wykończeniowych, mebli i sprzętów, tj. drzwi wewnętrznych, podłóg, parkietów, urządzeń AGD, armatury sanitarnej, ceramiki łazienkowej, płytek ceramicznych, mebli, opraw oświetleniowych, tapet, okładzin ściennych, tkanin, dodatków itp)

Na tym etapie można zakończyć współpracę.

Możliwe jest także powierzenie nam nadzór autorski nad projektem. W przypadku wybrania opcji nadzoru autorskiego spisana zostanie kolejna umowa.